X5328S8IZ-2.7
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy X5328S8IZ-2.7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. X5328S8IZ-2.7
Manufacturer Intersil
Description Processor Supervisor 2.63V 2.7V to 5.5V 8-Pin SOIC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 8011 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Threshold:2.63V
Type:Simple Reset/Power-On Reset
Supplier Device Package:8-SOIC
Series:-
Reset Timeout:100 ms Minimum
Reset:Active Low
Packaging:Tube
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output:Open Drain or Open Collector
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)