WW12FT2R49
Stackpole Electronics, Inc.
WW12FT2R49
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WW12FT2R49 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WW12FT2R49
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 2.49 OHM 0.4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Series:WW
Resistance:2.49 Ohms
Power (Watts):0.4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:WW H 2.49 1% R