WMF1S22K-F
Cornell Dubilier Electronics
WMF1S22K-F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WMF1S22K-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WMF1S22K-F
Manufacturer Cornell Dubilier Electronics
Description CAP FILM 0.022UF 100VDC AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 366 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:65V
Tolerance:±10%
Termination:PC Pins
Size / Dimension:0.236" Dia x 0.685" L (6.00mm x 17.40mm)
Series:WMF
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Other Names:338-3359
WMF1S22K-F-ND
WMF1S22KF
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Spacing:-
Height - Seated (Max):-
Features:-
Dielectric Material:Polyester
Detailed Description:0.022µF Film Capacitor 65V 100V Polyester Axial
Capacitance:0.022µF