WAVE-35-125
Wakefield-Vette
WAVE-35-125
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy WAVE-35-125 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. WAVE-35-125
Manufacturer Wakefield-Vette
Description ANCHOR HEATSINK 35X35X12.5MM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 997 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Width:1.378" (35.00mm)
Type:Board Level
Thermal Resistance @ Natural:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:3.63°C/W @ 200 LFM
Shape:Square, Angled Fins
Series:Wave 3x
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Package Cooled:BGA
Other Names:345-1536
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material Finish:Black Anodized
Material:Aluminum Alloy
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Length:1.378" (35.00mm)
Height Off Base (Height of Fin):0.492" (12.50mm)