W3F15C2238AT1F
AVX Corporation
W3F15C2238AT1F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy W3F15C2238AT1F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. W3F15C2238AT1F
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP FEEDTHRU 0.022UF 50V 1206
(In US Dollars)
1000 pcs2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:-20%, +50%
Thread Size:-
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:W3F
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Other Names:478-11179-2
W3F15C2238AT1F-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insertion Loss:-
Height (Max):0.050" (1.27mm)
Detailed Description:0.022µF Feed Through Capacitor 50V 300mA 600 mOhm 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max):600 mOhm
Current:300mA
Capacitance:0.022µF