VYC30W-Q24-D15-H
CUI, Inc.
VYC30W-Q24-D15-H
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VYC30W-Q24-D15-H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VYC30W-Q24-D15-H
Manufacturer CUI, Inc.
Description DC DC CONVERTER +/-15V 30W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-15V
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:1.5kV
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.00" L x 1.82" W x 0.91" H (50.8mm x 46.2mm x 23.0mm)
Series:VYC30W
Power (Watts):30W
Packaging:Bulk
Package / Case:7-DIP Module
Other Names:102-2540
VYC30WQ24D15H
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:2
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Remote On/Off, UVLO
Efficiency:87%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 2 Output 15V -15V 1A, 1A 9V - 36V Input
Current - Output (Max):1A, 1A