VYC30W-Q24-S5-T
CUI, Inc.
VYC30W-Q24-S5-T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VYC30W-Q24-S5-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VYC30W-Q24-S5-T
Manufacturer CUI, Inc.
Description DC/DC CONVERTER 5V 30W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Input (Min):9V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated
Size / Dimension:2.66" L x 2.17" W x 0.75" H (67.5mm x 55.0mm x 19.1mm)
Series:VYC30W-T
Power (Watts):30W
Packaging:Bulk
Other Names:102-2426
656-91421R
VYC30WQ24S5T
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Efficiency:87%
Current - Output (Max):6A