VS20K123B320AA
KEMET
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VS20K123B320AA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VS20K123B320AA
Manufacturer KEMET
Description VARISTOR THRU-HOLE 420V/ 320VAC
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):510V
Series:VS
Package / Case:Disc 22.50mm
Other Names:399-16389
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:420V
Maximum AC Volts:320V
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:420J
Detailed Description:510V 12kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 22.50mm
Current - Surge:12kA
Capacitance @ Frequency:800pF @ 1kHz