VS-10TTS08STRRPBF
Electro-Films (EFI) / Vishay
VS-10TTS08STRRPBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VS-10TTS08STRRPBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VS-10TTS08STRRPBF
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description SCR 800V 10A D2PAK
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage - On State (Vtm) (Max):1.15V
Voltage - Off State:800V
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max):1V
Supplier Device Package:TO-263AB
Series:-
SCR Type:Standard Recovery
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Other Names:VS10TTS08STRRPBF
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:SCR 800V 10A Standard Recovery Surface Mount TO-263AB
Current - On State (It (RMS)) (Max):10A
Current - On State (It (AV)) (Max):6.5A
Current - Off State (Max):1mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm):95A @ 50Hz
Current - Hold (Ih) (Max):30mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max):15mA