VPH2-0066-R
Bussmann (Eaton)
VPH2-0066-R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VPH2-0066-R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VPH2-0066-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description INDUCT ARRAY 6 COIL 6.6UH SMD
(In US Dollars)
300 pcs600 pcs900 pcs1500 pcs
Data sheet
Tolerance:-
Size / Dimension:0.642" L x 0.661" W (16.30mm x 16.80mm)
Shielding:Unshielded
Series:VERSA-PAC®
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:12-SMD
Other Names:283-3670-2
VPH2-0066
VPH2-0066-ND
VPH2-0066-R-ND
VPH20066R
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Coils:6
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.307" (7.80mm)