VLS3015T-1R0N2R0
TDK Corporation
VLS3015T-1R0N2R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VLS3015T-1R0N2R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VLS3015T-1R0N2R0
Manufacturer TDK
Description Inductor Power Shielded Wirewound 1uH 30% 1MHz 2.2A 58mOhm DCR 1212 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 27934 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Shielding:Shielded
Series:VLS
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:445-3693-2
VLS3015T1R0N2R0
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Inductance Frequency - Test:1MHz
Inductance:1µH
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:1µH Shielded Wirewound Inductor 2A 58 mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):58 mOhm Max
Current Rating:2A
Current - Saturation:2A