VL-EPC-2701-EAK-005
VersaLogic Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VL-EPC-2701-EAK-005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VL-EPC-2701-EAK-005 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VL-EPC-2701-EAK-005 |
|---|---|
| Manufacturer | VersaLogic Corporation |
| Description | ZEBRA SINGLE-CORE I.MX6 SOLO CPU |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $196.00 | $184.001 | $183.75 | |||
Specifications
Data sheet
| Watchdog Timer: | Yes |
|---|---|
| Video Outputs: | HDMI |
| USB: | USB 2.0 (2) |
| Storage Interface: | eMMC, uSD |
| Speed: | 800MHz |
| Size / Dimension: | 3.7" x 3.7" (95mm x 95mm) |
| Series: | Zebra |
| RS-232 (422, 485): | 1 |
| RAM Capacity/Installed: | 4GB/512MB |
| Power (Watts): | 2.20W |
| Other Names: | 1241-1431 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Cores: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Form Factor: | COM Express Compact |
| Expansion Site/Bus: | mikroBUS™ |
| Ethernet: | 10/100/1000 Mbps (1) |
| Digital I/O Lines: | 8 |
| Core Processor: | NXP ARM® Cortex®-A9, i.MX6Solo |
| Cooling Type: | Heat Sink |
| Analog Input:Output: | 0:0 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VL-EPC-2701-EAK-005, use the request quote form to request VL-EPC-2701-EAK-005 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VL-EPC-2701-EAK-005.The price and lead time for VL-EPC-2701-EAK-005 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VL-EPC-2701-EAK-005.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

