VJ2008A100KXUSTX1
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ2008A100KXUSTX1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ2008A100KXUSTX1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ2008A100KXUSTX1 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP CER 10PF 250VAC C0G/NP0 2008 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | 4000 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.627 | $0.604 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 250V |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Thickness (Max): | 0.086" (2.18mm) |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Size / Dimension: | 0.200" L x 0.080" W (5.08mm x 2.03mm) |
| Series: | VJ |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2008 (5020 Metric) |
| Other Names: | 720-1576-2 VJ2008A100KXUSTX1-ND |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 10pF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2008 (5020 Metric) |
| Capacitance: | 10pF |
| Applications: | Safety |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ2008A100KXUSTX1, use the request quote form to request VJ2008A100KXUSTX1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ2008A100KXUSTX1.The price and lead time for VJ2008A100KXUSTX1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ2008A100KXUSTX1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

