VJ1206A151JXGAT5Z
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ1206A151JXGAT5Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1206A151JXGAT5Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ1206A151JXGAT5Z
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 150PF 1KV NP0 1206
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:VJ HVArc Guard™
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:VJ1206A151JXGAT5Z-ND
VJ1206A151JXGAT5ZL
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Detailed Description:150pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:150pF