VJ1206A151JXBAT
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ1206A151JXBAT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ1206A151JXBAT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ1206A151JXBAT
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 1206
(In US Dollars)
21000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):0.067" (1.70mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Failure Rate:-
Detailed Description:150pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Capacitance:150pF