VJ0805A470KXJCW1BC
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ0805A470KXJCW1BC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0805A470KXJCW1BC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0805A470KXJCW1BC
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 47PF 16V C0G/NP0 0805
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.028" (0.70mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:VJ
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:47pF ±10% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:47pF