VJ0805A470KXGAT5Z
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ0805A470KXGAT5Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0805A470KXGAT5Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0805A470KXGAT5Z
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 47PF 1KV NP0 0805
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:VJ HVArc Guard™
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage
Detailed Description:47pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Capacitance:47pF