VJ0603D100KXCAP
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ0603D100KXCAP
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0603D100KXCAP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0603D100KXCAP
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 10PF 200V C0G/NP0 0603
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:200V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.037" (0.94mm)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Detailed Description:10pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Capacitance:10pF