VJ0603D100KXBAJ
Vishay / Vitramon
VJ0603D100KXBAJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0603D100KXBAJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0603D100KXBAJ
Manufacturer Vishay Vitramon
Description CAP CER 10PF 100V C0G/NP0 0603
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:100V
Tolerance:10pF
Thickness (Max):C0G, NP0
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series:VJ HIFREQ
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:RF, Microwave, High Frequency
Ratings:-
Polarization:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Manufacturer Part Number:VJ0603D100KXBAJ
Lead Style:0.037" (0.94mm)
Height - Seated (Max):-
Features:High Q, Low Loss
Failure Rate:-
Expanded Description:10pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance):±10%