VJ0402V104ZXJCW1BC
Vishay / Vitramon
VJ0402V104ZXJCW1BC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0402V104ZXJCW1BC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0402V104ZXJCW1BC
Manufacturer Vishay Vitramon
Description CAP CER 0.1UF 16V Y5V 0402
(In US Dollars)
10000 pcs20000 pcs30000 pcs50000 pcs65535 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Tolerance:0.1µF
Thickness (Max):Y5V (F)
Surface Mount Land Size:-
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)