VJ0402V104MXQPW1BC
Electro-Films (EFI) / Vishay
VJ0402V104MXQPW1BC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0402V104MXQPW1BC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VJ0402V104MXQPW1BC
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description CAP CER 0.1UF 10V Y5V 0402
(In US Dollars)
50000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:Y5V (F)
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:VJ
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:0.1µF ±20% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0402 (1005 Metric)
Capacitance:0.1µF