VJ0402V104MXQPW1BC
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0402V104MXQPW1BC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy VJ0402V104MXQPW1BC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | VJ0402V104MXQPW1BC |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | CAP CER 0.1UF 10V Y5V 0402 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 50000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.014 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 10V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Series: | VJ |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | - |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 0.1µF ±20% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0402 (1005 Metric) |
| Capacitance: | 0.1µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply VJ0402V104MXQPW1BC, use the request quote form to request VJ0402V104MXQPW1BC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number VJ0402V104MXQPW1BC.The price and lead time for VJ0402V104MXQPW1BC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# VJ0402V104MXQPW1BC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
