VDRS14T140BSE
Electro-Films (EFI) / Vishay
VDRS14T140BSE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VDRS14T140BSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRS14T140BSE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VARISTOR 220V 4.5KA DISC 16MM
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):220V
Varistor Voltage (Min):198V
Varistor Voltage (Max):242V
Series:VDRS
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 16mm
Other Names:2322 595 51416
BC1449
VDRS14T140BSC
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:180V
Maximum AC Volts:140V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:57J
Detailed Description:220V 4.5kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 16mm
Current - Surge:4.5kA
Capacitance @ Frequency:950pF @ 1kHz