VDRH20X275BSE
Electro-Films (EFI) / Vishay
VDRH20X275BSE
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy VDRH20X275BSE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. VDRH20X275BSE
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description VARISTOR 430V 10KA DISC 22.50MM
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 336 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
500 pcs1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):430V
Varistor Voltage (Min):387V
Varistor Voltage (Max):473V
Series:VDRH
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 22.50mm
Other Names:BC2857
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:350V
Maximum AC Volts:275V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Energy:303J
Detailed Description:430V 10kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 22.50mm
Current - Surge:10kA
Capacitance @ Frequency:900pF @ 1kHz