V300LA4PX1347
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy V300LA4PX1347 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V300LA4PX1347
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description VARISTOR 470V 1.2KA DISC 7MM
(In US Dollars)
4500 pcs
Data sheet
Varistor Voltage (Typ):470V
Varistor Voltage (Min):423V
Varistor Voltage (Max):517V
Series:LA
Packaging:Bulk
Package / Case:Disc 7mm
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)
Number of Circuits:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Maximum DC Volts:405V
Maximum AC Volts:300V
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Energy:25J
Detailed Description:470V 1.2kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 7mm
Current - Surge:1.2kA
Capacitance @ Frequency:70pF @ 1MHz