V24C15T50BN2
Buy V24C15T50BN2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. V24C15T50BN2
Manufacturer Vicor
Description DC DC CONVERTER 15V 50W
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:15V
Voltage - Isolation:3kV
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):36V
Type:Isolated Module
Size / Dimension:2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Series:MICRO
Power (Watts):50W
Packaging:Bulk
Package / Case:Quarter Brick
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OVP, UVLO
Efficiency:88.5%
Detailed Description:Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 3.33A 18V - 36V Input
Current - Output (Max):3.33A