UMK105B7272KV-F
Taiyo Yuden
UMK105B7272KV-F
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UMK105B7272KV-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. UMK105B7272KV-F
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 2700PF 50V X7R 0402
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:M
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:RM UMK105 B7272KV-F
UMK105B7272KVF
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:2700pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Capacitance:2700pF