UMK105B7223KVHF
Taiyo Yuden
UMK105B7223KVHF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UMK105B7223KVHF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. UMK105B7223KVHF
Manufacturer Taiyo Yuden
Description CAP CER 0.022UF 50V X7R 0402
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs
1000 pcs2500 pcs5000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient:X7R
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:M
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:587-4328-1
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Detailed Description:0.022µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Capacitance:0.022µF