U280-001-W2-HG
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U280-001-W2-HG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U280-001-W2-HG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U280-001-W2-HG |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | USB TABLET SMARTPHONE WALL CHARG |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $29.90 | $26.987 | $25.856 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $24.24 | $23.432 | $22.139 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 5.2V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 100 ~ 250 VAC |
| Size / Dimension: | 2.80" L x 1.16" W x 1.24" H (71.0mm x 29.5mm x 31.5mm) |
| Series: | - |
| Region Utilized: | North America |
| Power (Watts): | 13W |
| Polarization: | - |
| Output Connector: | USB A Receptacle |
| Other Names: | TL2276 U280-001-W2-HG-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| No Load Power Consumption: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Input Connector: | NEMA 1-15P |
| Form: | Wall Mount |
| Efficiency: | - |
| Detailed Description: | 5.2V 13W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input |
| Current - Output (Max): | 2.5A |
| Cord Length: | - |
| Approvals: | CSA, UL |
| Applications: | Medical |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U280-001-W2-HG, use the request quote form to request U280-001-W2-HG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U280-001-W2-HG.The price and lead time for U280-001-W2-HG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U280-001-W2-HG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
