U280-W01-QC3
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy U280-W01-QC3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy U280-W01-QC3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | U280-W01-QC3 |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | 1-PORT USB WALL CHARGER WITH QUI |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $21.48 | $21.154 | $20.823 | $19.831 | ||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $19.17 | $17.848 | $17.584 | |||
Specifications
Data sheet
| Weight: | - |
|---|---|
| Voltage - Nominal: | 5V |
| Voltage - Input: | - |
| Type: | USB Wall Mount |
| Termination Style: | USB A Receptacle |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | - |
| Power - Max: | - |
| Other Names: | TL2284 U280-W01-QC3-ND |
| Operating Temperature: | - |
| Number of Cells: | 1 |
| Mounting Type: | Wall Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Features: | - |
| Detailed Description: | USB Wall Mount Battery Charger 5V 2.4A |
| Charge Time: | - |
| Charge Current - Max: | 2.4A |
| Battery Chemistry: | Mobile Devices |
| Battery Cell Size: | - |
| Approvals: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply U280-W01-QC3, use the request quote form to request U280-W01-QC3 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number U280-W01-QC3.The price and lead time for U280-W01-QC3 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# U280-W01-QC3.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

