TZY2Z100AC01R00
Murata Electronics
TZY2Z100AC01R00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TZY2Z100AC01R00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TZY2Z100AC01R00
Manufacturer Murata
Description CAP TRIMMER 3-10PF 25V SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 20000 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:TZY2
Q @ Freq:500 @ 1MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:490-14856-2
TZY2Z100AC01R00-ND
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.049" (1.25mm)
Features:General Purpose
Dielectric Material:Ceramic
Detailed Description:3 ~ 10pF Trimmer Capacitor 25V Top Surface Mount
Capacitance Range:3 ~ 10pF