TYS4030680M-10
Laird Technologies
TYS4030680M-10
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TYS4030680M-10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TYS4030680M-10
Manufacturer Laird Technologies
Description FIXED IND 68UH 520MA 1.128 OHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Shielding:Shielded
Series:TYS4030
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:Nonstandard
Other Names:240-2701-6
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:68µH
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Frequency - Self Resonant:7MHz
Detailed Description:68µH Shielded Wirewound Inductor 520mA 1.128 Ohm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR):1.128 Ohm Max
Current Rating:520mA
Current - Saturation:720mA