TYS40303R3M-10
Laird Technologies
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TYS40303R3M-10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TYS40303R3M-10
Manufacturer Laird Technologies
Description FIXED IND 3.3UH 2.4A 40 MOHM SMD
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Shielding:Shielded
Series:TYS
Ratings:AEC-Q200
Q @ Freq:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:100kHz
Inductance:3.3µH
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Frequency - Self Resonant:38MHz
Detailed Description:3.3µH Shielded Wirewound Inductor 2.4A 40 mOhm Nonstandard
DC Resistance (DCR):40 mOhm
Current Rating:2.4A
Current - Saturation:3.3A