TYC0805A151JJT
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TYC0805A151JJT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TYC0805A151JJT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TYC0805A151JJT |
|---|---|
| Manufacturer | TE Connectivity Passive Product |
| Description | CAP CER 150PF 200V NP0 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.038 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 200V |
| Tolerance: | 150pF |
| Thickness (Max): | C0G, NP0 |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | TYC |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 3-1676859-1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | TYC0805A151JJT |
| Lead Style: | 0.035" (0.90mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Low Dissipation Factor |
| Failure Rate: | - |
| Expanded Description: | 150pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±5% |
| Description: | CAP CER 150PF 200V NP0 0805 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TYC0805A151JJT, use the request quote form to request TYC0805A151JJT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TYC0805A151JJT.The price and lead time for TYC0805A151JJT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TYC0805A151JJT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

