TYC0805D104ZGT
AMP Connectors / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TYC0805D104ZGT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TYC0805D104ZGT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TYC0805D104ZGT |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | CAP CER 0.1UF 50V Y5V 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.018 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Thickness (Max): | 0.053" (1.35mm) |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | TYC |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Other Names: | 1-1676897-3 |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 23 Weeks |
| Lead Style: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Low Dissipation Factor |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 0.1µF -20%, +80% 50V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric) |
| Capacitance: | 0.1µF |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TYC0805D104ZGT, use the request quote form to request TYC0805D104ZGT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TYC0805D104ZGT.The price and lead time for TYC0805D104ZGT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TYC0805D104ZGT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

