TXS2SL-L-1.5V-Z
Panasonic
TXS2SL-L-1.5V-Z
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXS2SL-L-1.5V-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TXS2SL-L-1.5V-Z
Manufacturer Panasonic
Description RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 110V
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):1.2 VDC
Turn Off Voltage (Min):-
Termination Style:Gull Wing
Switching Voltage:110VDC - Max
Packaging:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-40°C ~ 70°C
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Contact Rating (Current):1A
Contact Material:Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Coil Voltage:1.5VDC
Coil Type:Latching, Single Coil
Coil Resistance:64.3 Ohms
Coil Power:35 mW
Coil Current:23.3mA