TXM-900-HP3-SPS
Linx Technologies
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXM-900-HP3-SPS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TXM-900-HP3-SPS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TXM-900-HP3-SPS |
|---|---|
| Manufacturer | Linx Technologies |
| Description | TRANSMTR RF 902-928MHZ 8P/100S |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.8 V ~ 13 V |
|---|---|
| Series: | HP3 |
| Power - Output: | -3dBm ~ 3dBm |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 24-SMD Module |
| Other Names: | Q3400415A |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Modulation or Protocol: | FM, FSK |
| Memory Size: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 902MHz ~ 928MHz |
| Features: | Multiple Channels, Analog and Digital Data |
| Detailed Description: | RF Transmitter FM, FSK 902MHz ~ 928MHz -3dBm ~ 3dBm 56 kbps PCB, Surface Mount Antenna 24-SMD Module |
| Data Rate (Max): | 56 kbps |
| Data Interface: | PCB, Surface Mount |
| Current - Transmitting: | 14mA |
| Applications: | ISM, Remote Monitoring, Telemetry, Voice / Audio |
| Antenna Connector: | PCB, Surface Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TXM-900-HP3-SPS, use the request quote form to request TXM-900-HP3-SPS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TXM-900-HP3-SPS.The price and lead time for TXM-900-HP3-SPS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TXM-900-HP3-SPS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

