TXM-315-KH3
Linx Technologies
TXM-315-KH3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TXM-315-KH3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TXM-315-KH3
Manufacturer Linx Technologies
Description TX RF W/ENCODER 315MHZ
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 37 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:2.7 V ~ 5.2 V
Series:KH3
Power - Output:4dBm
Packaging:Tube
Package / Case:27-SMD Module
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Modulation or Protocol:ASK, OOK
Memory Size:-
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Frequency:315MHz
Features:Built-in Remote Control Encoder
Detailed Description:RF Transmitter ASK, OOK 315MHz 4dBm Castellation Antenna 27-SMD Module
Data Rate (Max):-
Data Interface:Parallel
Current - Transmitting:2.7mA