TXD2SS-L-1.5V-4
Buy TXD2SS-L-1.5V-4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TXD2SS-L-1.5V-4
Manufacturer Panasonic
Description RELAY GEN PURP DPDT 10MA 10V
(In US Dollars)
40 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):1.13 VDC
Turn Off Voltage (Min):-
Termination Style:Gull Wing
Switching Voltage:10VDC - Max
Relay Type:General Purpose
Packaging:Tube
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Contact Rating (Current):10mA
Contact Material:Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Coil Voltage:1.5VDC
Coil Type:Latching, Single Coil
Coil Resistance:10 Ohms
Coil Power:230 mW
Coil Current:153mA