TXD2SS-L-12V-3
Buy TXD2SS-L-12V-3 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TXD2SS-L-12V-3
Manufacturer Panasonic
Description RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 220V
(In US Dollars)
40 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):9 VDC
Turn Off Voltage (Min):-
Termination Style:Gull Wing
Switching Voltage:220VDC - Max
Relay Type:General Purpose
Packaging:Tube
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Contact Rating (Current):2A
Contact Material:Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Coil Voltage:12VDC
Coil Type:Latching, Single Coil
Coil Resistance:626 Ohms
Coil Power:230 mW
Coil Current:19.2mA