TX2SA-L-4.5V-1
Panasonic
TX2SA-L-4.5V-1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TX2SA-L-4.5V-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TX2SA-L-4.5V-1
Manufacturer Panasonic
Description RELAY TELECOM DPDT 1A 220V
(In US Dollars)
40 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):3.38 VDC
Turn Off Voltage (Min):-
Termination Style:Gull Wing
Switching Voltage:220VDC - Max
Relay Type:Telecom
Packaging:Tube
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Contact Rating (Current):1A
Contact Material:Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Coil Voltage:4.5VDC
Coil Type:Latching, Single Coil
Coil Resistance:203 Ohms
Coil Power:100 mW
Coil Current:22.2mA