TX2SA-L-24V-X
Panasonic
TX2SA-L-24V-X
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TX2SA-L-24V-X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TX2SA-L-24V-X
Manufacturer Panasonic
Description RELAY TELECOM DPDT 2A 220V
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Turn On Voltage (Max):18 VDC
Turn Off Voltage (Min):-
Termination Style:Gull Wing
Switching Voltage:220VDC - Max
Relay Type:Telecom
Packaging:Tape & Reel (TR)
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Contact Rating (Current):2A
Contact Material:Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Coil Voltage:24VDC
Coil Type:Latching, Single Coil
Coil Resistance:5.76 kOhms
Coil Power:100 mW
Coil Current:4.2mA