TVS06RF-J29S-LC
Buy TVS06RF-J29S-LC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVS06RF-J29S-LC
Manufacturer Amphenol Aerospace Operations
Description CONN PLUG HSG FMALE 29POS INLINE
Packaging:Bulk
Other Names:AATVS06RF-J29S-LC
TVS06RFJ29SLC
Orientation:N (Normal)
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Fastening Type:Threaded
Detailed Description:29 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut, Self Locking
Coupling Nut Material, Plating:Aluminum, Electroless Nickel
Coupling Nut Diameter:1.890" (48.01mm)