TVS06RF-J29PC-LC
Buy TVS06RF-J29PC-LC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TVS06RF-J29PC-LC
Manufacturer Amphenol Aerospace Operations
Description CONN PLUG HSG MALE 29POS INLINE
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs
25 pcs50 pcs100 pcs
Data sheet
Type:For Male Pins
Shielding:Shielded
Shell Size, MIL:-
Shell Size - Insert:25-29
Packaging:Bulk
Other Names:AATVS06RF-J29PC-LC
TVS06RFJ29PCLC
Orientation:C
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C
Number of Positions:29
Material Flammability Rating:-
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Fastening Type:Threaded
Detailed Description:29 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut, Self Locking
Coupling Nut Material, Plating:Aluminum, Electroless Nickel
Coupling Nut Diameter:1.890" (48.01mm)