TS3003ITD1033T
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TS3003ITD1033T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TS3003ITD1033T
Manufacturer Energy Micro (Silicon Labs)
Description IC OSCILLATOR/TIMER 10TDFN
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Supply:1.55 V ~ 5.25 V
Type:Oscillator, Silicon
Supplier Device Package:10-TDFN (3x3)
Series:NanoWatt Analog™
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:10-WFDFN Exposed Pad
Other Names:TS3003ITD1033TSIL
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Frequency:10kHz ~ 300kHz
Detailed Description:Oscillator, Silicon IC 10kHz ~ 300kHz 10-TDFN (3x3)