TPSW476M010R0150
AVX Corporation
TPSW476M010R0150
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSW476M010R0150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPSW476M010R0150
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 47UF 10V 20% 2312
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Rated:10V
Type:Molded
Tolerance:47µF
Surface Mount Land Size:-
Supplier Device Package:W
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:TPS
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Manufacturer Part Number:TPSW476M010R0150
Lifetime @ Temp.:150 mOhm
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Features:General Purpose
Expanded Description:47µF ±20% Molded Tantalum Capacitors 10V 2312 (6032 Metric) 150 mOhm
ESR (Equivalent Series Resistance):±20%