TPSW336M016R0250
AVX Corporation
TPSW336M016R0250
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPSW336M016R0250 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. TPSW336M016R0250
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP TANT 33UF 16V 20% 2312
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:16V
Type:Molded
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Series:TPS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2312 (6032 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Manufacturer Size Code:W
Lifetime @ Temp.:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Features:General Purpose
Failure Rate:-
ESR (Equivalent Series Resistance):250 mOhm
Detailed Description:33µF Molded Tantalum Capacitors 16V 2312 (6032 Metric) 250 mOhm
Capacitance:33µF