TPS65400EVM-678
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65400EVM-678 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65400EVM-678 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS65400EVM-678 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC REG BUCK SYNC ADJ QUAD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $206.64 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 1.2V, 1.8V, 2.5V, 3.3V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 4.5 V ~ 18 V |
| Utilized IC / Part: | TPS65400 |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Regulator Topology: | Buck |
| Outputs and Type: | 4, Non-Isolated |
| Other Names: | 296-46062 TPS65400EVM-678-ND |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Frequency - Switching: | 500kHz |
| Detailed Description: | TPS65400 - DC/DC, Step Down 4, Non-Isolated Outputs Evaluation Board |
| Current - Output: | 4A, 4A, 2A, 2A |
| Board Type: | Fully Populated |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS65400EVM-678, use the request quote form to request TPS65400EVM-678 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS65400EVM-678.The price and lead time for TPS65400EVM-678 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS65400EVM-678.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
