TPS65381QDAPRQ1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65381QDAPRQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65381QDAPRQ1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS65381QDAPRQ1 |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Automotive 4.5V to 40V, 1.3A Buck Converter with 4 LDOs for Microcontrollers 32-HTSSOP -40 to 125 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.269 | $3.853 | $3.476 | $3.40 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | Multiple |
|---|---|
| Voltage - Input: | 4.5 V ~ 36 V |
| Supplier Device Package: | 32-HTSSOP |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 32-TSSOP (0.240", 6.10mm Width) Exposed Pad |
| Other Names: | 296-39466-2 TPS65381QDAPRQ1-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Outputs: | 5 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Automotive, AEC-Q100 Microcontrollers, Safety Critical Voltage Regulator IC 5 Output 32-HTSSOP |
| Applications: | Microcontrollers, Safety Critical |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS65381QDAPRQ1, use the request quote form to request TPS65381QDAPRQ1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS65381QDAPRQ1.The price and lead time for TPS65381QDAPRQ1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS65381QDAPRQ1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
