TPS65286RHDT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65286RHDT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65286RHDT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS65286RHDT |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC PWR DIST DUAL BUCK REG 28VQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 250 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.371 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | - |
|---|---|
| Voltage - Load: | 4.5 V ~ 28 V |
| Switch Type: | General Purpose |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | 100 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Output Type: | N-Channel |
| Output Configuration: | High Side |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | - |
| Input Type: | - |
| Features: | Slew Rate Controlled, Status Flag |
| Fault Protection: | Current Limiting (Adjustable), Over Temperature, Over Voltage, UVLO |
| Current - Output (Max): | 6A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS65286RHDT, use the request quote form to request TPS65286RHDT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS65286RHDT.The price and lead time for TPS65286RHDT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS65286RHDT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
