TPS65262RHBR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65262RHBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TPS65262RHBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | TPS65262RHBR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | 18V Input, 3A/1A/1A Triple Synchronous Step-Down Converter with 200mA/100mA Dual LDOs 32-VQFN -40 to 85 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.305 | $2.081 | $1.877 | $1.836 | ||
Specifications
Data sheet
| w/Supervisor: | No |
|---|---|
| w/Sequencer: | No |
| w/LED Driver: | No |
| Voltage/Current - Output 3: | Adj to 0.6V, 1A |
| Voltage/Current - Output 2: | Adj to 0.6V, 1A |
| Voltage/Current - Output 1: | Adj to 0.6V, 3A |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 18 V |
| Topology: | Step-Down (Buck) Synchronous (3), Linear (LDO) (2) |
| Supplier Device Package: | 32-VQFN (5x5) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 296-41763-2 TPS65262RHBR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Outputs: | 5 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency - Switching: | 600kHz |
| Detailed Description: | Linear And Switching Voltage Regulator IC 5 Output Step-Down (Buck) Synchronous (3), Linear (LDO) (2) 600kHz 32-VQFN (5x5) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply TPS65262RHBR, use the request quote form to request TPS65262RHBR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TPS65262RHBR.The price and lead time for TPS65262RHBR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# TPS65262RHBR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
